Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Λευκο φορεμα σε γαμοβαφτιση!!!!  (Αναγνώστηκε 10850 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Λευκο φορεμα σε γαμοβαφτιση!!!!
« στις: 05 Ιουλ 2011, 12:43 »
Την Παρασκευη το απογευμα εχω να παω σε μια γαμοβαφτιση.
Πριν μαθω για το γεγονος, ειχα αγορασει ενα υπεροχο λευκο φορεμα στραπλες (στραπλεξ, δεν ξερω πως τα λενε  :fofl:). Eιναι απο βισκοζ και πεφτει χυτο μεχρι τις πατουσες.  Ακριβως κατω απο το στηθος εχει ενα κομματι σαν δαντελιτσα (φαινεται το δερμα απο μεσα). Ειναι πραγματικα υπεροχο. Οταν το φορεσα για να το δειξω στον αντρα μου, εμεινε με το στομα ανοιχτο (εχει συνηθισει να φοραω σορτσακια και μπλουζακια) και ο γιος μου ειπε οτι μοιαζω με νυφη!!!! :fofl: :fofl:
Οταν ηρθε λοιπον το προσκλητηριο ειπα οτι θα βαλω αυτο. Σημερα που ξυπνησα προβληματιστηκα μηπως δεν πρεπει να το βαλω γιατι η νυφη θα φοραει λευκο (πιστευω δηλαδη, δεν ξερω).
Απο την αλλη αν δεν βαλω λευκο παπουτσι και βαλω χρωματιστα αξεσουαρ θα πειραζει? Τι λετε βρε κοριτσια?

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Απ: Λευκο φορεμα σε γαμοβαφτιση!!!!
« Απάντηση #1 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:28 »
Προσωπικά εμένα στους γάμους δε μου αρέσει να φοράνε άλλες γυναίκες λευκό πλήν της νύφης. Πιστεύω ότι είναι ιδιαίτερη κατάσταση εκείνη η ημέρα και η νύφη αν και ξεχωρίζει επειδή είναι νύφη όπως και να το κάνουμε αν φοράν όλες άσπρα είναι κάπως...χχιχιχιχι! Επιπλέον έχω ακούσει σε γάμους (και στον δικό μου) που καλεσμένες φορούσαν άσπρο φόρεμα, να σχολιάζουν αρνητικά κάποιοι για αυτό. Αλλά αυτή είναι προσωπική μου άποψη. Αν το σπάσεις ίσως με έντονα χρώματα σε παπούτσια, φουλάρια , κοσμήματα, τσάντες ίσως να το σώσεις χιχιχιχιχιχι!

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #2 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:36 »
Δεν με προβληματισε ποτε κατι τετοιο. Στον γαμο μου μια ξαδελφη μου φορουσε λευκο φορεμα και η μαμα της μου ειπε οτι της ειχε πει να μην βαλει τουλαχιστον λευκο καλσον!!! Την κοιτουσα και δεν πιστευα τι ακουγα. Ποτε δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου οτι δεν πρεπει καποιος να βαλει λευκο φορεμα πλην της νυφης.
Το συγκεκριμενο φορεμα που πηρα, μου αρεσει πολυ. Δεν κατι αλλο να φορεσω αφου δεν αγοραζω ποτε κατι καλο (ειδικα το καλοκαιρι που γυρναω αποκλειστικα με σορτσακια και φουστακια).
Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα. Στην αρχη δεν το ειχα σκεφτει καν. Σαν φλασια που ηρθε σημερα το πρωι. Εχω ψηλα παπουτσια (οχι με τακουνι, τα αλλα, πως τα λενε καλε? ) σε μωβφουξια!!!! Με λουρακια υπεροχα!!!! Μπορω να βαλω και βραχιολια στο χερι σε τετοιο χρωμα... ουφ δεν ξερω!!!! λετε να μην παω καθολου? Ειναι ομως ρε γαμωτο ο γιος του νονου μου και βαφτισει και τα παιδακια του.

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #3 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:40 »
Κι εγω ξερω οτι λευκο φορανε μονο οι νυφες αλλα καλοκαιρι ειναι ειναι πολυ πιθανο να φορανε λευκο και οι καλεσμενοι.Η νυφη ξεχωριζει ουτως ή αλλως δεν υπαρχει περιπτωση να την μπρεδεψει κανεις,εξ αλλου οπως το περιγραφεις το φορεμα δεν εχει και πολλα πολλα επανω ενα απλο λευκο φορεμα ειναι.
Αν ομως μπορουσες να το σπασεις με εντονα αξεσουαρ οπως λεει και η ζεκα θα ηταν καλυτερα.Θα σου προτεινα να βαλεις μια φαρδια ζωνη σε εντονο χρωμα κατω απο το στηθος εκει που ειναι η δαντελα αν καταλαβα καλα και ενα κολις στο ιδιο χρωμα και αναλογο παπουτσι.(Φετος εχω παθει μια παρακρουση με το φουξια και το φανταζομαι με φουξια αξεσουαρ και μ αρεσει πολυ!)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #4 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:45 »
To φορεμα δεν εχει στρασακια κτλ. (θα δω μηπως το βγαλω φωτο να το δειτε γιατι δεν το βρισκω στο site της εταιρειας να το δειτε). Τα παπουτσια ειναι αυτα http://www.migato.gr/default.php (στις πλατφορμες τα τελευταια τα φουξια).

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #5 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:48 »
Σωπα καλε που δε θα πας,αντε απο εκει.Θα φορεσεις τα ωραια παπουτσακια σου θα βαλεις και μερικα αξεσουαρ και θα εισαι κουκλα!

Δες κι εδω

http://www.achilleasaccessories.gr/collections/spring11/medium/33796_14.jpg

http://www.achilleasaccessories.gr/collections/spring11/medium/49637_00.jpg

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #6 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:51 »
Σωπα καλε που δε θα πας,αντε απο εκει.Θα φορεσεις τα ωραια παπουτσακια σου θα βαλεις και μερικα αξεσουαρ και θα εισαι κουκλα!

Δες κι εδω

http://www.achilleasaccessories.gr/collections/spring11/medium/33796_14.jpg

http://www.achilleasaccessories.gr/collections/spring11/medium/49637_00.jpg

Η ζωνουλα μου αρεσει παρα πολυ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #7 στις: 05 Ιουλ 2011, 14:54 »
Η ζωνουλα μου αρεσει παρα πολυ!!!!!!!

Κι εμενα!!!!!!!!!!Γι αυτο σου την εβαλα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #8 στις: 05 Ιουλ 2011, 15:52 »
Συμφωνώ! Να βάλεις χρωματιστά, έντονα αξεσουάρ και να πας! Ακού εκεί!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #9 στις: 05 Ιουλ 2011, 17:02 »
http://i129.photobucket.com/albums/p220/Zoi_2007/forema003.jpg
Κοριτσακια, αυτο ειναι το φορεμα.

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #10 στις: 05 Ιουλ 2011, 17:12 »
Αααααααααααχ ειναι τελειιιιιοοοοο και το φορεμα και τα παπουτσια.!!!!!!!!
Ουτε εγω τα παρατηρω αυτα....αλλωστε η νυφη οπως ειπαν και τα κοριτσια ξεχωριζει...εχει το κατι τι....(λεω τωρα εγω...γιατι ειναι κ μερικες που ειναι πιο ομορφες οι κλεσμενες)....Βαλε τα παιδι μου να πας και να περασεις και καλα!!!!!!!!
 :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #11 στις: 05 Ιουλ 2011, 17:23 »
Πολυ ομορφο ειναι,με εντονα αξεσουαρ θα δειξει πολυ διαφορετικο.
Εγω θα εβαζα και τη φουξια ζωνη για να μη φαινεται η δαντελα και το κανει να μοιαζει με νυφικο αλλα και  για να το "δεσω" με τα παπουτσια!
Κι ενα χρωματιστο τσαντακι και θα εισαι σουπερ!!

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #13 στις: 05 Ιουλ 2011, 17:40 »
Καλο!!!!! Θα βγω στα μαγαζια για αναζητηση καποιων αξεσουαρ. Το φουξια, ροζ, μωβ κτλ ειναι το χρωμα μου εδω και πολλααααααααααα χρονια. Θα ξεχασω που πηγαινα στα σεμιναρια με ροζ τσαντουλα?  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: και τετραδια με παιδακια ?

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #14 στις: 05 Ιουλ 2011, 18:13 »
Α καλά, το φορεματάκι είναι σούπερ! Μπορείς άνετα να πας με το φορεματάκι και τα αξεσουάρ!!! Θα είσαι σούπερ!!!! Περιμένουμε φωτό ε;