Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: αυξημενη χοριακη  (Αναγνώστηκε 2086 φορές)

Αποσυνδεδεμένος lilaki1991

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: αυξημενη χοριακη
« Απάντηση #15 στις: 10 Δεκ 2011, 15:17 »
κοριτσια γεια σας!λοιπον την χοριακη  την κανουμε για να δουμε αν ειμαστε εγκυος  απο την στιγμη που διαπιστωσες την εγκυμοσηνη απλα δεν ξανακανεις χοριακη και οσο για το PAPP-A το μονο που εχω να πω ειναι πωσ ειναι αιματολογικη εξεταση και γινετε μαζι με την αυχενικη διαφανεια για να δουν αν εχει καποιο προβλημα το μωρο!αν η αυχενικη σου ειναι καλη τοτε ισως καποιο λαθος θα εγινε με εκεινη την εξεταση γιατι σε τοσο υψιλα επιπεδα διχνει αλλα πραγματα...αλλα αν ειναι η αυχενικη σου οκ τοτε ολα καλα!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: αυξημενη χοριακη
« Απάντηση #16 στις: 10 Δεκ 2011, 15:45 »
κοριτσια γεια σας!λοιπον την χοριακη  την κανουμε για να δουμε αν ειμαστε εγκυος  απο την στιγμη που διαπιστωσες την εγκυμοσηνη απλα δεν ξανακανεις χοριακη και οσο για το PAPP-A το μονο που εχω να πω ειναι πωσ ειναι αιματολογικη εξεταση και γινετε μαζι με την αυχενικη διαφανεια για να δουν αν εχει καποιο προβλημα το μωρο!αν η αυχενικη σου ειναι καλη τοτε ισως καποιο λαθος θα εγινε με εκεινη την εξεταση γιατι σε τοσο υψιλα επιπεδα διχνει αλλα πραγματα...αλλα αν ειναι η αυχενικη σου οκ τοτε ολα καλα!
Eιναι αναλογα τον γιατρο. Ο δικος μου  πχ μεχρι να μπορεσει να την παρακολουθησει υπερηχογραφικα θελει χοριακες. Επισης μπορει η αυχενικη διαφανεια να ειναι εντος οριων αλλα η αιματολογικη pap A  να αλλαξει τα δεδομενα .