Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 22084 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
Απ: ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #45 στις: 02 Σεπ 2011, 13:58 »
κλαραμπελ αισθανοσουν κ εσυ ατονη οπωσ κ εγω?εμενα η πιεση μου χθεσ ηταν 9 μεγαλη 4 μικρη!!!κ στην κυριολλεξια σερνομουν στα πατωματα!!!!σου δημιουργησε καποιο προβλαμη στον τοκετο?στο να μην μπορεισ να ανταποκριθεισ ασ πουμε στισ υποδειξεισ των γιατρων?παιζει κατι τετοιο?ειχεσ χαμηλη σε ολη την διαρκεια τησ εγκυμοσυνησ η τουσ πρωτουσ 3?εγω αυριο κλεινω τον δευτερο!!!λεσ να εχω ακομα δρομο μπροστα μου? :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: 

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #46 στις: 02 Σεπ 2011, 17:34 »
χαρα, ανέκαθεν είχα χαμηλή πίεση! και πριν μείνω έγκυος και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και τώρα. Αισθανόμουν κόπωση για αυτό και κοιμόμουν πάρα πολλές ώρες!!(κάντο τώρα που μπορείς ;) μετά...δεν έχει!) Δεν μου έφερε καμιά επιπλοκή στην εγκυμοσύνη ούτε στον τοκετό. συζήτησέ το κι εσύ με το γιατρό σου, γιατί το 4 είναι πολύ χαμηλό. Αν σου προκαλεί πρόβλημα(κόπωση, ζαλη, λιποθυμίες) θα πρέπει να του το αναφέρεις. Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα.....Έχω συνηθίσει!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #47 στις: 02 Σεπ 2011, 18:52 »
κοριτσια κοιταξτε την φωτο που εχω στα αριστερα!!!!!! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:  ετσι ακριβωσ ειμαι!!!!!!!!!!!!σωματικα εννοω(οχι εξωτερικα)μην παρεξηγηθω!!!! :fofl: :fofl: :fofl:
σημερα δεν πηγα στην δουλεια κ ημουν καλυτερα!!!!!!!!!!τωρα αυριο πωσ θα ειμαι αγνωστο!!!!!!!!!θα κανω ομωσ μικρα διαλειμματα για ξεκουραση!!!!!αυτο μου συνεστησε ο γιατροσ!!!!!!!!!!ευτυχωσ εβρεξε εδω κ εχει κ ενα αερακι τωρα οποτε αποφυγαμε κ την ζεστη κ νιωθω καλυτερα!!!!!!!!!!κλαραμπελ  :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: για την απαντηση!!!πιστευω να βγουν αληθινα αυτα που λεσ κ να μην εχω επιπτωσεισ στην συνεχεια!!!!  :-* :-* :-*:bearhug: :bearhug: :bearhug: φιλακια σε ολεσ! :sendkiss: :sendkiss:

Αποσυνδεδεμένος maria19772011

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #48 στις: 09 Σεπ 2011, 13:29 »
Καλημέρα κορίτσια....Πέντε εβδομάδων και δύο ημερών, χθες...Ο σάκος είναι μέσα στη μήτρα  και είδαμε και το λεκιθικό ασκό εντός του....καλό σημάδι λέει ο γιατρός....σε δύο εβδομάδες πάλι για να ακούσουμε καρδούλα.....
μου είπε να χαίρομαι και να μην είμαι λυπημένη, όπως χθες.....
αυτό προσπαθώ να κάνω....μακάρι να πάνε όλα καλά....
 :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #49 στις: 09 Σεπ 2011, 14:13 »
Φυσικά θα χαίρεσαι. Μπορεί συγκρατημένα, αλλά να χαίρεσαι ασυζητητή!!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και είναι κρίμα να ελκεις τα αρνητικά!! Γιατί ο νομος της έλξης ισχύει για όλα...
Καλή λευτεριά λοιπόν! Να περάσεις υπέροχους μήνες εγκυμοσύνης και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο πανεμορφο μωρό! :ole: :ole: :ole: :pregnant: :pregnant: :pregnant: :breast: :breast: :breast: :ole: :ole: :arpa: :arpa: :disco: :disco: :disco: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος ελενα νικολαου

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #50 στις: 09 Σεπ 2011, 18:47 »
τι κανει η μελλουσα μανουλα?ολα πανε καλα?
με το καλο κοπελα  μου, να απολαυσεις την καθε στιγμη! ο χρονος περναει τοοοσο γρηγορα!

Αποσυνδεδεμένος Λινα-Μαιρη

• **
  • Ωραία τα λες! 3
« Απάντηση #51 στις: 11 Σεπ 2011, 19:22 »
 :yeah: :pregnant: :pipila: :-* καλησπερα κοριτσια ! Παρα πολυ ευχαριστα και ομορφα τα νεα σας. συγχαρητηρια και σε εσενα μαρια 1977 μπραβο τωρα να προσεχεις τον εαυτο σου και θετικη σκεψη, διωξε οτι σου κανει κακο και σε στεναχωρει, εμεις ακομα...στην προσπαθεια, προσπαθω να χαλαρωσω αλλα..που ολο εκει το μυαλο μου, ειχα και θεματα με τον κυκλο μου, αφου η περιοδος που ειχα 2 του μηνα ηταν μολις η 2η φυσιολογικη (χωρις χαπια) μιας και για 3 μηνες μετα τον εμβρυακο θανατο-παλλινδρομη κυηση η πως να το λεω...δεν ειχε εμφανιστει. Μπραβο  :ole: :ole:και ολα θα πανε καλα!! Αντε και μονο εγω εχω μεινει κοριτσια :pray: :pray: :breast: πολλα φιλια και ελπιζω συντομα να σας ξαναγραψω τα ευχαριστα γιατι εχω γινει βαρετη τοσο καιρο  ::) ευτυχως και διαβαζω τα δικα σας και ελπιζω και για μενα δηλαδη !!!  :-* :pipila: :pipila: :-*

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #52 στις: 13 Σεπ 2011, 17:56 »
μαρια τι καλα!!!! :ole: :ole: :ole: :ole:ολα θα πανε καλα θα δεισ!!!!αυτο που λεσ για τον λεκιθικο σακο δεν μου ανεφεραν εμανα κατι!!!!μονο μου λενε οτι ολα ειναι φυσιολογικα!!!!!πηγαινω καθε 10 μερεσ κ το βλεπουμε λογω ιστορικου κ ειμαι ηρεμη!!!!!βοηθαει πολυ αν θεσ καντο κ εσυ!!!!τωρα την αλλη τριτη εχω ραντεβου για αυχενικη διαφανεια πηγα την παρασκευη κ ηταν ολα οκ!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ανυπομονω να περασει η βδομαδα!!!!!θα δεισ θα περασει ο καιροσ κ τελικα θα λεμε ηταν λιγο!!!!!
λινα μην μου αγχωνεσαι!!!!!το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!!!εγω ειχα βαρεθει,απελπιστει,κουραστει ολα μαζι ωσπου επαψα να ασχολουμε με αυτο το θεμα ειπα οτι θελησει ο θεοσ κ τσουπ......... ηρθε!!!!!ποσο μαλλον εσυ που η ασχημη εμπειρια σου ειναι ακομη νωπη!!!!!ασε να περασει ο καιροσ να το ξεχασεισ λιγο κ θα δεισ πωσ θα πανε ολα καλα!!!!για σκεψου λιγο αν μεινεισ τωρα εγκυοσ πωσ θα εισαι ψυχολογικα?εμενα περασαν 2 χρονια κ ακομη τρεμω στην ιδεα μην συμβει κατι ξανα!!!!!!σκεψου εσυ?!!!!!!!!!!!μηπωσ τελικα εχει καποιο λογο που αργει? ;) ;) ;)η ψυχολογια παιζει σημαντικο ρολο στην εγκυμοσυνη κ θελει να εισαι χαλαρη χωρισ αγχοσ!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss:

• **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #53 στις: 13 Σεπ 2011, 22:06 »
Σ' ευχαριστώ Χαρά για τις ευχές σου. Και εγώ πιστεύω ότι θα μας πάνε όλα καλά. Θα μας βοηθήσει η Παναγία και η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. Καλή επιτυχία στην αυχενική, να δεις το ζουζουνάκι σου να στριφογυρνάει στο αμνιακό υγρό γερό και χαρούμενο.
Εγώ θα σας ενημερώνω για την πορεία της εγκυμοσύνης. Προς το παρόν πολλά νεύρα από τις ορμόνες και πρήξιμο.
Λίνα είμαι σίγουρη ότι θα μείνεις έγκυος!!!!!!!!!!!το ξέρω πόσο το θέλεις.....Να είσαι ήρεμη, να εκμεταλλεύεσαι τις γόνιμες ημέρες σου και τσουπ θα σου έρθει και σένα, να κλείσει ο κύκλος....
 :bearhug: :fofl: :arpa: :pregnant:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #54 στις: 14 Σεπ 2011, 15:57 »
Καλέ βάλτε κανενα τικεράκι να ξέρουμε πού βρίσκεστε! Χάσαμε το μπούσουλα τώρα με 3-4 εγκυμονούσες ταυτόχρονα! :evillol: :evillol: :evillol: :evillol:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #55 στις: 21 Σεπ 2011, 10:42 »
κοριτσια σασ χρειαζομαι πραγματικα!!!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!!!! πηγα εχθεσ για την αυχενικη διαφανεια κ εδειξε 3.47mm που θα επρεπε να ηταν λιγοτερο κ σαν να μην εφτανε αυτο βρηκε κ ανεπαρκεια στην βαλβιδα τησ καρδιασ!!!την παρασκευη περιμενω κ τα αποτελεσματα απο το papp-Α αλλα δεν περιμενω κ πολλα!!!!μου ειπε τον αλλο μηνα να κανουμε αμνιοπαρακεντηση η ψυχολογια μου ειναι χαλια!!!!ο γιατροσ με καθυσηχασε πωσ εχουν γεννηθει πολλα παιδια με αυξημενη αυχενικη υγιεστατα!!!!δεν ξερω προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη το παιδι ειναι ταμενο δεν μπορει η Παναγια να μου παρει κ αυτο το μωρο!!!! :( :( :( :( λυπαμαι δεν μπορω να συνεχισω αλλο νιωθω τοσο κουρασμενη ψυχολογικα οτι νεοτερο θα σασ πω αλλα πρωτα θελω να ακουσω εμπειριεσ απο κοπελεσ με παρομοιεσ καταστασεισ!!!!μαρια κ εσυ εχεισ κατι παρομοιο ευχομαι αυτην την φορα να πανε ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!ΟΛΟΨΥΧΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sindy

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #56 στις: 21 Σεπ 2011, 11:26 »
Χαρα μου δεν μπορω να σου πω γνωμη γι αυτο γιατι ειμαι ασχετη! μπορω ομως να σου πω οτι γενικα συμβαινουν πολλα τετοια και τα μωρακια γεννιουνται μια χαρα. Εχε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου και σου ευχομαι απο την καρδια μου να πανε ολα καλα! Μην πανικοβαλεσαι εχε πιστη !  :sendkiss: :sendkiss: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

• **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #57 στις: 21 Σεπ 2011, 13:19 »
Χαρά καταρχήν μην πανικοβάλεσσαι.....3,47 mm αυχενική διαφάνεια είχαν πολλές κυοφορούσες και το μωρό ήταν απολύτως υγιές.....καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά πραγματικά θα πρέπει να οπλιστείς με κουράγιο. κάνε την παπ-α και αν συνδυαστικά τα ποσοστά σου δείξουν αυηξημένη πιθανότητα τρισωμίας, τότε συζήτησε μαζί του την πιθανότητα να κάνεις άμεσα λήψη τροφοβλάστη (που δεν πονάει καθόλου) για να μην περιμένεις την αμνιοπαρακέντηση και αγχώνεσαι.......
και κυρίως να έχεις πίστη και ελπίδα....
σε καταλαβαίνω απόλυτα και θα είμαι εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς!
γράψε μας τα συνδυαστικά αποτελέσματα της pap-a και της αυχενικής.
Θα πάνε όλα καλά!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #58 στις: 21 Σεπ 2011, 13:36 »
κοριτσια ευχαριστω πολυ για τισ αποντησεισ σασ!!!!!μακαρι να εχετε δικιο κ να πανε ολα καλα!!!!μαρια η ληψη τροφοβλαστη ειναι διαφορετικη εξεταση απο την αμνιοπαρακεντηση?πωσ γινετε?εσυ ποσων εβδομαδων ησουν οταν εκανεσ την ληψη?γινετε απο την κοιλια?οπωσ η αμνιο?συγνωμη για τισ πολλεσ ερωτησησ αλλα ειμαι τοσο μπερδεμενη!!!!την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω γιατι δεν μπορεσε να δει ενα αλλο οργανο λογω θεσησ του μωρου κ μου ειπε οτι μαλλον ειναι κοριτσι!!!!δυστυχωσ με προβληματιζει κ η καρδουλα του η ανεπαρκεια στην βαλβιδα που οπωσ διαβασα στο ιντερνετ που εψαξα κατα 90% προβληματα καρδιασνκ αυξημενη αυχενικη οφειλεται σε τρισωμια 18!!!κοριτσια δεν εχω κουραγιο να περιγραψω αυτα που νιωθω!!!ο αντρασ μου ειναι κ αυτοσ στεναχωρημενοσ αλλα κανει τα παντα για να ξεχαστω αλλα δεν πιανει!!!το μυαλο μου ειναι στο μωρο!!!εχω πιστη πραγματικα  :pray: :pray: :pray: :pray: προσευχομαι συνεχωσ κ ελπιζω οτι η Παναγια κ η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω θα κανουν το θαυμα τουσ!!! :pray: :pray: :pray:

• **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #59 στις: 21 Σεπ 2011, 13:49 »
Η λήψη τροφοβλάστη γίνεται από την 11η έως την 13η εβδομάδα της κύησης εφόσον υπάρχουν ενδείξεις-πιθανότητες κινδύνου χρωμοσωμικών ανωμαλιών του εμβρύου. γίνεται από την κοιλίτσα, κάτω κάτω, δεν πονάει απλά είναι μία ενόχληση, στοιχίζει 650 ευρώ περίπου και ενέχει κίνδυνο αποβολής κατά πολλούς λίγο πιο αυξημένο από την άμνιο, κατά άλλους ίσο με την άμνιο. Το θετικό της τροφοβλάστη είναι ότι δεν περιμένεις τη 16η εβδομάδα κατά την οποία γίνεται η άμνιο αλλά γίνεται άμεσα και μαθαίνεις αμέσως την χρωμοσωμική κατάσταση του μωρού και δεν αγχώνεσαι....
Η δική σου αυχενική δεν είναι πολύ μεγάλη, είναι λίγο παραπάνω από το κανονικό έως 3 mm τη θεωρούν φυσιολογική...
προσευχήσου και είμαι σιγουρη ότι θα πάνε όλα καλά. Λυπάμαι που το περνάς όλο αυτό, είναι πραγματικά αγχοβόρο. Αλλά χωρίς να θέλω να σου δώσω ψευτικές ελπίδες και ανεξάρτητα από το δικό μου αποτέλεσμα έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις με μεγαλύτερη αυχενική από τη δική σου, που στο τέλος ήταν όλα καλά.
θα σε σκέφτομαι και ότι χρειαστείς γράψε μας.