Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ  (Αναγνώστηκε 816 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sindy

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
« στις: 17 Οκτ 2011, 13:33 »
Καλημερα κοριτσια ! :ole:
Ανοιξα ενα καινουργιο θεματακι για οσες αθλουνται να ανταλλασουν αποψεις ;)

Ξεκιναω με μια δικη μου απορια επειδη αθλουμαι.Κανω γυμναστικη ή τζοκινγκ 3-4 φορες την εβδομαδα. Kαταρχην κανει κακο αν εχει γινει συληψη ?

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
Απ: ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
« Απάντηση #1 στις: 18 Οκτ 2011, 13:04 »
σιντυ μου νομιζω οτι αυτο που κανεισ ειναι το πιο καλο που μπορεισ να κανεισ για να προετοιμασεισ το σωμα σου κ σε συλληψη αλλα κ μετα!!!αφου μαθεισ βεββαια οτι εισαι εγκυοσ κ σου επιτρεπει ο γιατροσ μπορεισ να αθλησε με ηπιεσ δραστηριοτητεσ οπωσ περπατητα κολυμπι!!!!το συστινουν οι περισσοτεροι γιατροι!!!!κ οταν ψαχνομουνα κ εγω για συλληψη ειδα σε ενα σαιτ οτι ειναι καλο να γυμναζεσαι κ οταν προσπαθεισ!!!!βεββαια εγω δεν το εκανα ποτε γιατι δεν μου αρεσει κιολασ αλλα οταν θα γεννησω πρωτα ο θεοσ  :pray: :pray: :pray: θα ξεκινησω εντατικα γιατι με βλεπω να παχαινω πολυ!!ηδη ειμαι στον 4 μηνα κ εχω παρει 3.5 κιλα!!!! :briques: :briques: ασ ειναι ομωα καλα η μικρη μου κ αυτα με τον καιρο θα φυγουν!!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος sindy

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 18 Οκτ 2011, 16:11 »
Xαρα ευχαριστω πολυ που απαντησες στο θεματακι μου.Μην ανησυχεις να γεννησεις με το καλο και μετα απο το τρεξιμο που θα χεις δεν θα προλαβεις να πας γυμναστικη ,θα τα χασεις χωρις να το καταλαβεις τα κιλακια :evillol: :evillol: :-* :-* :-* :-* :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 18 Οκτ 2011, 22:44 »
Sindy δεν υπάρχει κανένα απολυτως πρόβλημα αν αθλείσαι. Το αντίθετο θα έλεγα. Η καλή φυσική κατάσταση βοηθάει να έχεις το σώμα σου σε φόρμα για οτιδήποτε απαιτητικό στη συνέχεια. Από τη στιγμή που διαπιστώνεις μια εγκυμοσύνη εκεί είσαι πολυ προσεκτική για να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλά. Θα περιμένεις να σταθεροποιηθεί η εγκυμοσύνη και μετά θα συμβουλευτείς γιατρό και γυμναστή για το τι ταιριάζει σε σενα.Φυλάμε τα ρούχα μας για να τα έχουμε ολόκληρα. ;)

Χαρά πρόσεχε τα κιλά σου γιατί η όρεξη είναι μπροστά σου , δεν άρχισε ακόμη και έχεις δρόμο. Υγιεινά και με προσοχή.

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Voula

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 13
  • TΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ
    • Happy
« Απάντηση #4 στις: 15 Δεκ 2011, 11:34 »
Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια.
Εμένα να σκεφτείς είναι η δουλειά μου να γυμνάζομαι με παιδάκια καθημερινά, αλλά τώρα που ξέρω ότι είμαι έγκυος προσέχω πολύ, δεν τρέχω δεν πηδάω κλπ.
Θα ήθελα να γυμνάζομαι και στην εγκυμοσύνη γιατί νιώθω ότι ο ζητάει το κορμί μου, αλλά όπως λέεει και η Βάσω "φύλαγε τα ρούχα σου για να τα έχεις ολόκληρα!! :) :)

Επίσης αυτό με την όρεξη...
Εγώ δεν τρώω πολύ ούτε και καλά, γιατί όταν τρώω δεν νιώθω καλά. Έχω αναγούλες, δυσπεψία κια νιώθω κάπως το στομάχι μου!

« Τελευταία τροποποίηση: 15 Δεκ 2011, 11:37 Aπό Voula »