Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης;;;  (Αναγνώστηκε 9109 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
Απ: Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης;;;
« Απάντηση #15 στις: 22 Δεκ 2011, 15:23 »
 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Υπάρχει καλύτερο νέο για μια γυναίκα από αυτό για τα Χριστούγεννα; :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :breast: :breast: :breast: :pregnant: :pregnant: :pregnant: :pregnant:
Καλή λευτεριά κοπέλα μου. Ευχομαι να έχεις 9 υπέροχους ήρεμους μήνες και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωρό.

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Nantia.R

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #16 στις: 22 Δεκ 2011, 15:30 »
 Ευχαριστω παρα παρα πολυ!!Οντως ειναι οοτι καλυτερο.. εχθες κυκλοφορουσα με ενα τεραστιο χαμογελο στο δρομο που με κοιτουσαν περιεργα οι περαστικοι!!!! Αλλα που να καταλαβουν... Ηταν υπεροχη στιγμη.. Αλλα εχω και μια απορια ! εχθες ο γιατρος μου εγραψε Filicine  και μου ειπε να ξαναπαω τις πρωτες μερες του νεου ετους να με ξαναδει.... Ημουν τοσο χαμενη που δε ρωτησα.Υπαρχει καποιος λογος που τα εγραψε η ειναι φυσιολογικο;  :euxaristo:     
 :ole:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #17 στις: 22 Δεκ 2011, 20:10 »
Eίναι απόλυτα φυσικό που στο έγραψε. Το γράφουν σε όλες. Η συγκεκριμένη βιταμίνη βοηθάει στη δημιουργία του νευρικού συστήματος και μιας και το σπορακι σου τα φτιάχνει όλα από το μηδέν το έχει αναγκη. Αν ψαξεις στο φόρουμ θα βρεις και αλλα θεματα σχετικά με αυτό.
Λεγεται filicine ή φυλλικό οξύ . ;) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Nantia.R

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #18 στις: 22 Δεκ 2011, 22:04 »
Eυχαριστω παρα πολυ  για αλλη μια φορα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #19 στις: 22 Δεκ 2011, 22:08 »
ναι, μην ανησυχείς. Φυλλικό οξύ παίρνουν όλες.Αργότερα (γύρω στον 4ο) θα πάρεις και ασβέστιο και σίδηρο και ό,τι άλλο κρίνει ο γιατρός σου με βάση τις αιματολογικές που θα κάνεις ανα τακτά διαστήματα! Φυλλικό, σίδηρος, ασβέστιο είναι απαραίτητα για να καλυφθούν οι ανάγκες και οι δικές σου και κυρίως του μωρού σου! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Nantia.R

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #20 στις: 22 Δεκ 2011, 22:13 »
Ειδικα με το σιδιρο θα ταλαιπωρηθω αρκετα δυστηχως λογο ελειψης!!!!!!!Εγω οτι χρειαστει θα παρω αρκει ολα να ειναι καλα!!!!! Να βγει γερο να γεμισουμε ολοι χαμογελα..Ο γιατρος ειπε οταν ξαναπαω μπορει να ακουσουμε την καρδουλα του!!!Και μονο που το σκεφτομαι συγκινουμαι... Που να την ακουσω κιολας...αχ...

Αποσυνδεδεμένος gianna46

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #21 στις: 16 Ιαν 2012, 16:17 »
 :n:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες.

ειμαι καινουργια στο site και θα ηθελα την βοηθεια σας.
τελευταια περίοδο είχα 29/12/2011 και ο κυκλος μου ειναι γενικα σταθερος 23 με 24 μερες. Μετα την παυση της περιοδου ξεκινήσαμε με τον συζηγο ελευθερες επαφες . Χωρίς αγχος ειπαμε να βαλουμε μπροστα για ενα μωρουλι  !!!!! ποτε μου δεν ειχα κοιταξει να δω ποιες ειναι οι γονιμες μερες .....και μιας και με εχει κυριευσει το αγχος μου ξεκινησα λοιπον να ασχολουμαι με αυτο το θεμα περισσοτερο φυσικα για να δω αν πεσαμε μεσα ........και πεσαμε μεσα αφου οι επαφες μας ηταν απο 04/01/12 εως 11/01/12 καθημερινες.
την τελευταια εβδομαδα παρουσιαζεται πρηξιμο στο στηθος μου και με ποναει καπως, η κοιλια μου ειναι ελαφρως πρυζμενη και γουργουριζει, εχω λιγες ζαλαδες αλλα δεν κρατανε πολυ και εχω αναπτυξει μια ιδιαιτερη σχεση με την συχνοουρια( φανταστειτε πως στα κανονικα μου, επισκεπτομαι το μπανιο 2-3 φορες την ημερα και τωρα 7-8). επισης απο προχθες εχω καουρες στο στομαχι, χωρις ταση εμετου, και λιγες ενοχλησεις στα νεφρα...!!!! μετραω την θερμοκρασια μου 10 μερες τωρα και ειναι κολλημενη στο 36,9 με 37,1 σημειωτεον οτι η κανονικη μου ειναι 36,5.
δεν ξερω αν ολα τα παραπανω τα δημιουργει η φαντασια μου ή αν στην πραγματικοτητα μου συμβαινουν γιατι αν και ξεκινησαμε οπως ειπα χωρις αγχος η αληθεια ειναι πως θελω παρα παρα παρα πολυ ενα μωρουλι. δεν κρατηθηκα λοιπον και σημερα 16/01/2012 εκανα το πρωι ενα τεστ το οποιο και βγηκε αρνητικο  :klama: (συγκεκριμενα εκανα το clear blue digital).....μηπως βιαστηκα???? μηπως οντως ειμαι εγκυος αλλα δεν μπορουσε ακομα το τεστ να το επιβεβαιωσει?????
ποτε νομιζετε οτι θα επρεπε να κανω μια β χοριακη και στις ποσες μοναδες δειχνει οτι εισαι εγκυος???

ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη αν σας ζαλισα.....
ευχομαι καλα και επιθυμητα αποτελεσματα σε ολες

Αποσυνδεδεμένος Nantia.R

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #22 στις: 16 Ιαν 2012, 16:21 »
Η χοριακη θα δειξει σιγουρα.. Καλυτερα να κανεις μια και θα εχεις και τα αποτελεσματα αμεσα να μη σε τρωει το αγχος!!!!Σου ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που θες!!!!!! :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος georginav

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #23 στις: 03 Φεβ 2012, 18:31 »
Κορίτσια γεια σας! Σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν είχα τολμήσει ποτέ να μπω στην συζήτηση μαζί σας... Μπαίνω λοιπόν με μια ερώτηση, ίσως λίγο χαζή... Περιμένω να αδιαθετήσω το σαβ/κο. Έχω κύκλο 32 ημερών και ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου την 16η μέρα του κύκλου, όμως δεν ολοκλήρωσε ποτέ τελικά γιατί (άσχετο) άρχισε να γαυβίζει ο σκύλος μας πολύ και τρομάξαμε και σταματήσαμε... Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος με τα προσπερματικά υγρά? Τα συμπτώματα που έχω είναι τα κλασικά της περιόδου, με λίγο πιο έντονους τους πόνους από ότι συνήθως και υπερβολικά πρησμένο στήθος, αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην προγεστερόνη που παίρνω προληπτικά από τον γιατρό μου γιατί είχα κάνει κάποιες εξετάσεις την 21η μέρα πριν κάποιους μήνες και επειδή ήταν χαμηλή ο γιατρός μου είπε να πάρω προληπτικά για λίγους μήνες για να την ανεβάσουμε, ώστε αν μείνω έγκυος να μην υπάρξει πρόβλημα. Ελπίζω να μην σας κούρασα με το καλημέρα. Απλά θα το ήθελα πολύ να είμαι, παρόλο που ξέρω ότι έχω πολύ μικρές πιθανότητες.. Έχει τύχει σε καμία να μείνει έγκυος με τα προσπερματικα?
Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #24 στις: 03 Φεβ 2012, 19:27 »
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Είναι απίθανο να έμεινες έγκυος ,όμως κανείς δεν μπορεί να σου πει 100% ότι δεν είσαι. Σίγουρα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα. Να κανω όμως μια ερώτηση και μου απαντάς αν θελεις. Εφόσον προσπαθείτε για παιδί  (έτσι καταλαβα) δεν προσπαθείτε όλο το μήνα; :-\ :dontknow: Ελπίζεις μόνο σε αυτό που έγινε μόνο αυτή τη μέρα; :dontknow:
Φιλικά Βάσω.

Αποσυνδεδεμένος θεωνη

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #25 στις: 10 Φεβ 2012, 10:26 »
καλημερα φιλες μου.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω σταθερο κυκλο 28 μερες ακριβως.με τον αντρα αποφασισαμε λοιπον να κανουμε ενα μωρακι.ειχαμε ερθει σε επαφη οταν ειχα ωορηξια ειχα υπολογισει τισ μερες.ειχα πολυ αγχος μεχρι που χθες αδιαθετησα και οι ελπιδες μου γκρεμιστηκαν.σημερα ειχα ζαλαδες και εκανα κ εμετο . συνηθως δεν εχω τετοια οταν αδιαθετω.υπαρχει πυθανοτητα;;;συγνωμη αν σας κουρασα

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #26 στις: 10 Φεβ 2012, 14:59 »
αφού αδιαθέτησες πώς να είσαι και έγκυος;;;; Μάλλον καμιά ιωσούλα θα έχεις... Εύχομαι να έχεις σύντομα τα ευχάριστα νέα...

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #27 στις: 10 Φεβ 2012, 18:37 »
καλημερα φιλες μου.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω σταθερο κυκλο 28 μερες ακριβως.με τον αντρα αποφασισαμε λοιπον να κανουμε ενα μωρακι.ειχαμε ερθει σε επαφη οταν ειχα ωορηξια ειχα υπολογισει τισ μερες.ειχα πολυ αγχος μεχρι που χθες αδιαθετησα και οι ελπιδες μου γκρεμιστηκαν.σημερα ειχα ζαλαδες και εκανα κ εμετο . συνηθως δεν εχω τετοια οταν αδιαθετω.υπαρχει πυθανοτητα;;;συγνωμη αν σας κουρασα

Υπάρχουν περιπτώσεις όπου η περιοδος μπορεί να έρχεται για 2-3 μήνες αλλά να υπάρχει και εγκυμοσύνη. Σπανιο σχετικά. Επειδή το πιθανότερο είναι μια ίωση καλύτερα να περιμενεις 2-3 μέρες να δεις πως θα παει και μετά κάνεις τεστ ή κινείσαι αναλόγως.

Μην απογοητευεσαι. Κάθε μήνα έχουμε 25% πιθανοτητες να μεινουμε έγκυες εφοσον προσπαθούμε. Σιγά σιγά θα έρθει και μωρό. Ακομη δεν ξεκίνησες περιμενες να μεινεις αμεσως εγκυος; Κοίτα να αναρρώσεις και να ηρεμήσεις έχοντας στο μυαλό σου κι αλλα πραγματα και το μωρό θα έρθει στην πορεία.

Καλώς ήρθες!

Αποσυνδεδεμένος marikaki@yahoo.gr

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #28 στις: 28 Φεβ 2012, 16:19 »
καλησπερα σας ειμαι νεο μελος σην παρεα.ειχα προβλημα με την περιοδο και εκανα θεραπεια
για να ρυθμιστει ο κυκλος μου. Ειμαι παντρεμενη 3 χρονια αλλα δεν εχουμε ακομη παιδι. Πριν ενα μηνα σταματησα την θεραπεια με αντισυλληπτικα χαπια και περιμενω να δω το κυκλο αν εφτιαξε.Μετα την τελευταια περιοδο αρχες του μηνα καναμε προσπαθειες και μετα απο μιαμαση βδομαδα περιπου ενιωθα κατι ενοχλησεις -τσιμπιματα και απο τοτε ποναει η μεση μου αριστερα και τωρα περιμενω να δω την περιοδο αλλιως θα δουμε τι ειναι.εχω και εντονη συχνοουρια .Μπορει να ειναι εγκυμοσυνη τοσο γρηγορα μετα την θεραπεια

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #29 στις: 28 Φεβ 2012, 18:25 »
Φυσικά και θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί όχι; Καταλαβες πότε είχες ωορηξία; Κανατε προσπαθειες εκείνες τις μερες;