Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: δεν θα το αντεξω!!!!!οχι παλι!!!!!!  (Αναγνώστηκε 19006 φορές)

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 48
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
Απ: δεν θα το αντεξω!!!!!οχι παλι!!!!!!
« Απάντηση #45 στις: 08 Δεκ 2011, 20:14 »
 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :ole: :ole: :ole: :ole: :ole: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :pray: :pray: :pray: :pray: :-* :-* :-* :-*

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #46 στις: 08 Δεκ 2011, 20:20 »
κοριτσια βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα απο τα 21 μικροελλειπτικα συνδρομα οι περισσοτερεσ ειμαι σιγουρη ουτε θα το εχετε ακουσει ειναι συνδρομα σπανια που λειπουν σε καποιο χρωμοσωμα καποια γονιδια και προκαλουν βλαβη στο εμβρυο τα αποτελεσματα ειναι φυσιολογικα τωρα εμειναν τα αλλα για τα πιο σπανια που θα βγουν σε 2 βδομαδεσ!!!ο θεοσ βοηθωσ!!!μεχρι στιγμησ ειμαστε πολυ καλα κ ολα μια χαρα!!!δευτερα εκλεισα να ξαναπαω να δουμε ξανα την κυστη αν μεγαλωνει η αν μικραινει !!!!αυτα τα νεα μου ευχαριστα ευτυχωσ!!!!τωρα για τα αλλα υπομονη αλλεσ 2 βδομαδεσ κ ο θεοσ βοηθωσ!!!! :pray: :pray: φιλακια σε ολεσ!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. Θα δεις που ολα θα ειναι καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 24
  • Αγάπα για να ζήσεις-Ζήσε για να αγαπάς!Δ.Σολωμος
« Απάντηση #47 στις: 09 Δεκ 2011, 00:03 »
Ολα καλα θα πανε Χαρα μου!!! Εχεις και το ονομα και τη Χαρηηηηηηηηηη!!

Καλα αποτελεσματα και παντα με ελπιδ ακαι ΠΙστη μπροσταα!! Φλκ και καλο βρδακι να εχετε ολοι!!

:sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :bearhug: :bearhug: :protasi: :protasi:

Αποσυνδεδεμένος Kardoula

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 3
    • Happy
« Απάντηση #48 στις: 09 Δεκ 2011, 11:50 »
¶ντε βρε Χαρά μου μπράβο!!!! :yeah: :yeah: :yeah:  :ole: :ole: :ole: Να δεις που ένα - ένα όλα θα διορθώνονται!!!!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Γνωρίζουμε τι Ε Ι Μ Α Σ Τ Ε  .......   αλλά όχι τι μπορούμε να Γ Ι Ν Ο Υ Μ Ε !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #49 στις: 10 Δεκ 2011, 11:09 »
κοριτσακια μου γλυκα σασ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου πολυ!!!!ειμαι καλα ψυχολογικα μασ ανεβασαν τα ποσοστα οι γιατροι κ ολα καλα!!!!τωρα λεπτομερειεσ την δευτερα!!!παντωσ μασ εχουν ζαλισει μια ετσι μια αλλιωσ μασ λενε!!!εχουμε αρχισει να την μιλαμε την χαιδευουμε κ ειμαστε πολυ χαρουμενοι!!!φιλακια σε ολεσ σασ να ειστε παντα καλα!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
« Απάντηση #50 στις: 10 Δεκ 2011, 11:31 »
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:

• Ωραία τα λες! 24
« Απάντηση #51 στις: 10 Δεκ 2011, 14:56 »
Χαρα μου, αν και θα ναφερω παλι κατι μακαβριο αρχικως, θελω να σου δειξω με αυτο το τροπο ποσα μεγαλα λαθη κανουνε και οι καλυτεροι γιατροι χωρις ομως να αναφερω το ονομα του γιατρου που ειναι ο πρωταγωνιστης στο παρακατω συμβαν...
Πριν μερικα χρονια σε ενα γνωστο νοσοκομειο της Θεσσαλιας, ειχανε εντοπισει σε μια σχετικα νεαρη μητερα οτι ενω ητανε στον 5 μηνα της εκγυμοσυνης της, το παιδι που θα γεννουσε ητανε νεκρο...
Καταλαβαινεις το σοκ που ειχε υπσοτει η κοπελιτσα...
Δε θα σου πω πολλα... αλλα σε ενα μονο θα σταθω...
Μολις πηγανε να το βγαλουνε απο τη κοιλιτσα της το μωρο ζουσε αν και το βγαλανε προωρα!! Τωρα , το πως γινονται αυτα , προσωπικα δεν γνωριζω απο εγκυμοσυνες κτλ..
Αυτο ομως που νοησα ητανε οτι η απροσεξια αλλα συχνα και η πλανη μπορουνε να οδηγησουνε σε τετοια λαθη με κινδυνο να προκαλεσουνε αδικα ψυχικα τραυματα σε εναν ανθρωπο, στη συγκεκριμενη περιπτωση στη κοπελιτσα...
Ειδαλλως να το πουμε και αυτο θαυμα;; Ισως και αυτο να ητανε θαυμα! Να γεννηθηκε δηλ ζωντανο ενω δεν υπηρχανε ελπιδες... ΟΛα μπορουνε να συμβουνε μια φορα!!! :ole: :ole: :ole: :ole: :ole:

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #52 στις: 10 Δεκ 2011, 20:08 »
κοριτσακια μου γλυκα σασ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου πολυ!!!!ειμαι καλα ψυχολογικα μασ ανεβασαν τα ποσοστα οι γιατροι κ ολα καλα!!!!τωρα λεπτομερειεσ την δευτερα!!!παντωσ μασ εχουν ζαλισει μια ετσι μια αλλιωσ μασ λενε!!!εχουμε αρχισει να την μιλαμε την χαιδευουμε κ ειμαστε πολυ χαρουμενοι!!!φιλακια σε ολεσ σασ να ειστε παντα καλα!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

:bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #53 στις: 13 Δεκ 2011, 10:30 »
κοριτσια μου καλημερα σε ολεσ!!!!επανηλθα με νεα ψυχολογια κ με νεα ονειρα!!!!ελπιζω κ ευχομαι η ιστορια μου που τοσο με παιδευψε να εχει αισιο τελοσ κ απο δω κ περα να χαρω επιτελουσ την εκυμοσυνη μου να βγω για ψωνια σε κανενα μηνα για την κορη μου (απορω πωσ κρατιεμαι ) κ να ερθει η μερα που θα συναντηθουμε απο κοντα κ θα την κρατησω στην αγκαλια μου!!!!εχθεσ λοιπον πηγαμε στον γιατρο η κυστη υπαρχει μεν αλλα μασ ενημερωσε οτι απο την στιγμη που η εξετασεισ βγηκαν καλεσ κ δεν υπαρχει κ καρδιοπαθεια εχουμε αποκλεισει κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο να υπαρχει καποιο συνδρομο απο αυτα τουλαχιστον που μπορουμε να ελεγχουμε κ πωσ μιλαμε πλεον η για ενα τυχαιο γενονοσ κ απλα θα εχει παχυ σβερκο το μωρο που ουτε θα φαινεται μου ειπε κ πωσ αν κ ο αντρασ μου εχει παχυ σβερκο ισωσ να ειναι απο αυτο κ η αλλη εκδοχη πωσ μπορει να υπαρχει κατι σε καποιο λεμφαγγειο που δεν αιματωνετε καλα αλλα δεν μπορουμε να το δουμε τωρα παρα μονο οταν θα γεννηθει κ θα ειναι κατι που μπορει να διορθωνετε!!!παρ'ολα αυτα μασ ξαναρωτησε αν θα κανουμε διακοπη η οχι μονο κ μονο γιατι λεει υπαρχουν γονεισ που κανουν πολυ ευκολα μια διακοπη με μικροπροβληματα κ θελει να ειναι αυτοσ ξεκαθαροσ!!!!του ειπαμε οτι απο την στιγμη που ολα τα αποτελεσματα ειναι φυσιολογικα τοτε δεν μπορω να κανω διακοπη κ να στερησω την ζωη σε αυτο το μωρο!!!εχω ζοριστει πολυ με θεμα εγκυμοσυνη μωρο κ λεω πωσ για να ηρθε κ να εκατσε σημαινει οτι ηρθε για να μεινει κ θα μεινει !!!!αφου ξερω εγω σαν γονεασ οτι εκανα οτι παιρναει απο το χερι μου με τισ εξετασεισ κ ειναι καλεσ τοτε αυτο το μωρο δεν βρισκω κανεναν αλλο λογο το να μην ερθει στην ζωη!!!κ εγω που ειμουν ενα φυσιολογικο εμβρυο στον χρονο μου επανω επαθα αδενοφλεγμονιτιδα ειχα πρεισει σε ολο το μεροσ του λαιμου με αποτελεσμα να με εχουν με ορο στο κεφαλι με εγχειρηση κ με νοσηλεια ενοσ μηνα στο αχεπα στην θεσ/νικη!!!οποτε κοριτσια τιποτα δεν ειναι απολυτο!!!!μπορει σε οποιονδηποτε να συμβει κατι σε οποιαδηποτε στιγμη τησ ζωησ μασ!!!!ασ εχουμε πιστη κ αισιοδιξια κ ολα θα ξεπεραστουν με την βοηθεια του θεου!!! :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: συγνωμη αν σασ κουρασα αλλα ηθελα να πω την αποψη μου      κ πωσ αν λεω αν που δεν το :pray: ευχομαι σε κανεναν ανθρωπο να περασει αυτο το διλλημα κ αυτην την ψυχολογια που ειχα μεχρι χθεσ πριν το γιατρο να σκεφτει σοβαρα να ακολουθει το ενστικτο του να πιστευει  να κλεινει τα αυτια στουσ περιτουσ κ ειμαι σιγουρη πωσ ολα θα πανε καλα!!!!α!!!και κατι αλλο σε αυτην την περιπτωση καταλαβα πωσ ουτε ο ιδιοσ σου ο γονιοσ δεν μπορει να σε βοηθησει!!!εχω σκεφτει πολλα κ πιστευω οτι ειναι το μοναδικο πραγμα στον κοσμο που δεν μπορουν να ειναι διπλα σου οι γονεισ σου για το λογο το οτι γινεσαι κ εσυ γονιοσ κ η αποφαση για αυτο ειναι καθαρα δικη σου!!!!ημουν μονη με τον αντρα μου περασαμε δυσκολεσ στιγμεσ κ προσευχομαι στον θεο απο κ περα να μασ εχει καλα κ να μασ χαρισει ενα γερο μωρο!!!!ευχαριστω ολεσ μεσα απο την καρδια μου που ησασταν κ ειστε διπλα μου να ειστε ολεσ σασ καλα στισ εγκυουλεσ να ευχηθω καλη λευτερια κ γερα γερα γερα μωρακια κ στισ ηδη μανουλεσ να ευχηθω να ειναι παντα περηφανεσ για τα παιδια τουσ κ να εχουν μονο χαρουμενεσ οικογενειακεσ στιγμεσ παντα με υγιεια!!!καλα χριστουγεννα σε ολουσ!!!ειμαι εδω κ επανερχομαι να βοηθησω κ εγω οπου μπορω απαντωντασ κ σε αλλα θεματα!!!!! :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
« Απάντηση #54 στις: 13 Δεκ 2011, 11:15 »
Χαίρομαι που τα νέα είναι καλα να σκέφτεσαι θετικά και καλή συνέχεια

• Ωραία τα λες! 24
« Απάντηση #55 στις: 13 Δεκ 2011, 13:28 »
Καλημερα Χαρα μου και Ειρηνη!

Ολα θα πανε καλα και πιστευω οτι ειδικα κατα διαρκεια της εγκυμοσυνης μιας γυναικας τιθενται συχνα διαφορα ερωτηματα και διλημματα διοτι απο οσα ακουσα και απο τη δικη σου ιστορια και απο αλλες κοπελες μητερες που γνωριζω, η εγκυμοσυνη ειναι αν οχι η μεγαλυτερη δοκιμασια της γυναικας, μια απο τις μεγαλυτερες οπωσδηποτε, οταν προκυπτουνε καποια προβληματα.

Η γυναικα καλειται πια να παρει θεση ως μητερα αφου φερει το μεβρυο-το παιδι της και μονο αυτη και ο αντρας της φερουνε αποκλειστικα την απολυτη ευθυνη για το μελλον του εμβρυου!!

Ο πονος συχνα ειναι βαρυς και οι αποφασεις πολλες φορες αναγκαιες σε κρισιμες στιγμες.. Αποφαση χωρις προσευχη ή χωρις 2η  σκεψη αποβαινει παντα στη μοιραια καταληξη αλλοτε αρνητικη και αλλοτε θετικη.

Πιστευω οτι η αποφαησ να κρατησεις αυτο το παιδι με οποιοδηποτε κοστος ειναι γενναια και προσωπικα πιστευω οτι ο Θεος θα δειξει το Θαυμα του και την γενναιοδωρια του απεναντι σε τοσο θαρρος και τοση τολμη!!

Μη φοβασαι ΤΙΠΟΤΑ , ολα θα πανε καλα και ευχομαι σε εσενα, στον συζυγο σου και στο νινι που περιμενεις ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και το 2011 να ητανε για εσενα η αρχη των αληθινων ονειρων σου που θα πραγματοποιηθουνε στη νεα χρονια, στο 2012!!!!

Θα τα λεμε οποτε μμπορεις!! Καλη λευτερια με το καλο και το παιδι θα βγει υγιεστατο οσο πιο υγιεστατο δεν γινοτανε!! :ole: :ole: :ole: :ole: :ole: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :sendkiss: :sendkiss: :breast: :breast: :pipila: :pipila: :pregnant: :pregnant: :disco: :disco: :ole: :ole: :arpa: :arpa:

Αποσυνδεδεμένος maria19772011

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #56 στις: 13 Δεκ 2011, 15:27 »
Χαρά νομίζω ότι έπραξες το καλύτερο. Κατανοώ απόλυτα και τη σκέψη σου και την απόφασή σου, ως μία μητέρα -ναι μητέρα- που αναγκάστηκε να διακόψει την πρώτη της κύησή, λόγω σοβαρών ανωμαλιών του εμβρύου, που απέκλειαν ακόμη και τη γέννησή του.
Μην περιμένεις από κανέναν να σε καταλάβει.....εμένα, ούτε η μητέρα μου δεν είχε καταλάβει πόσο πόνεσα.....θεωρούσε ότι ήταν κάτι που έγινε και πέρασε.....σήμερα, βέβαια, έχω κατανοήσει τη συμπεριφορά της, τότε, όχι....
Εσύ έκανες όλες τις εξετάσεις, απέκλεισες όλες τις σοβαρές ανωμαλίες, δεν έχεις να φοβάσαι.....οι πιθανότητες, παραμένουν πιθανότητες και είναι όλες με το μέρος σου.
Εγώ είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σου θα είναι μία χαρά και όλα θα πάνε καλά.....
Λυπάμαι μόνο που ταλαιπωρήθηκες λίγο, αλλά με τη γέννηση του μωρού όλα θα τα ξεχάσεις και θα λέμε πως όλα έγιναν για να αγαπήσεις περισσότερο τη μπέμπα σου.
Σε φιλώ
καλή συνέχεια να έχουμε όλες οι εγκυούλες
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #57 στις: 14 Δεκ 2011, 10:29 »
ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για την συμπαρασταση σασ αν κ πιστευω πωσ καθε γονιοσ (λογικοσ τουλαχιστον)θα εκανε το ιδιο!!!!πωσ να σκοτωσεισ με την υπογραφη σου ενα μωρο απο την στιγμη που μιλαμε μονο με πιθανοτητεσ απο την στιγμη που ολεσ οι εξετασεισ ειναι φυσιολογικεσ?!!!αυτην την αμαρτια δεν θα μπορουσα να την κουβαλαω μεσα μου για μια ζωη!!!!!τωρα οι αλλεσ πιθανοτητεσ που υπαρχουν, υπαρχουν κ ισχυουν για ολεσ!!!!κανενασ δεν σου λεει οτι το παιδι ειναι 100% φυσιολογικο!!!οποτε συνεχιζουμε κανουμε τισ προσευχεσ μασ κ ο θεοσ βοηθωσ!!!μαρια εσυ ξερεισ δυστυχωσ απο αυτην την εμπειρια κ εκανεσ ακριβωσ το ιδιο ετρεξεσ εκανεσ οτι περνουσε απο το χερι σου ανεξαρτητωσ αποτελεσματοσ κ ξερεισ οτι εσυ ΕΣΩΣΕΣ ενα παιδι απο μια ζωη που πιστεψε με δεν θα ηθελε να ζουσε μεσα στουσ γιατρουσ μεσα στον πονο κ τον ρατσισμο που δυστυχωσ υπαρχει στην χωρα μασ!!!ειμαι σιγουρη ομωσ πωσ εκανεσ το σωστο!!!!θα σε πονναει παντα θα εισαι μονη σου αλλα σκεψου οτι η ψυχη του θα ειναι σε αυτο το παιδι που κουβαλασ τωρα μεσα σου!!!πολλα φιλια ολεσ σασ!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: Δεν θα το αντεξω!!!!!οχι παλι!!!!!!
« Απάντηση #58 στις: 15 Δεκ 2011, 14:19 »
Χάρηκα πολύ με τα νέα σας!

Μέσα από την καρδιά μου με όλη την εννοια της ευχής, καλή λευτεριά!!!! Ολα καλά να πανε και να κρατησετε στην αγκαλιά σας μια  υγιέστατη κούκλα! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #59 στις: 16 Δεκ 2011, 09:43 »
ευχαριστω πολυ βασω μου να εισαι καλα!!!!απο το στομα σου κ στου θεου τ'αυτι!!!!  :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: