Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ  (Αναγνώστηκε 17004 φορές)

Αποσυνδεδεμένος μπισκοτάκι

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
  • το χαμόγελο σας όλη μου η ζωή
    • Stressed
Απ: ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ
« Απάντηση #15 στις: 11 Ιαν 2012, 12:48 »
Χαρά μου ρίξε μια ματια εδώ.
http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1&lang=1&the1id=16&the2id=44&theid=44&open1=16&open2=44
απο εκεί έχω πάρει εγώ την κουνια των παιδιών μου και οι κουμπάρες μου και 2 κοπέλες στην πολυκατοικία μου. Έχει καλές τιμές και καλά πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος paramithenia

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 9
  • Me and my men....
« Απάντηση #16 στις: 11 Ιαν 2012, 14:34 »
Προσωπικά χρησιμοποίησα ένα πορτ μπεμπέ που μου δάνεισαν για περίπου 2-3 μήνες.Κι αυτό γιατί δεν είχα πολύ χώρο δίπλα στο κρεβάτι μου.Διαφορετικά θα τον είχα στο κρεβατάκι του εξαρχής,τώρα το έχουμε μεταφέρει στα πόδια του κρεβατιού μας.
Όσο για τις τιμές εμείς βρήκαμε κρεβατάκι μεγάλο,1,20χ0,70 με 210€ στην Ποδηλατούπολη ενώ σε άλλο κατάστημα είχε το ίδιο 80€ πάνω.Και είναι από μεγάλη εταιρία.
Πάντως άφού είσαι σίγουρη για την καλαθούνα μην ξοδέψεις και πολλά,έχει και στα Jumbo με 40€ νομίζω,γιατί είναι για πολύ λίγο.
Κι εγώ παρόλο που θα το ήθελα φοβόμουν να τον κοιμίζω ανάμεσά μας....Φυσικά τα μεσημέρια αγκαλίτσα κοιμόμαστε!! :pipila:
Και κάποιες φορές το βράδυ... :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #17 στις: 11 Ιαν 2012, 20:48 »
Υπάρχει η δυνατότητα να δανειστές καλαθουνα; Δεν έχει κανείς γνωστός; Αν δεν σε βολέψει είναι κρίμα. ΠΑΣΚΕ που η κούνια είναι απαραίτητη η καλαθουνα πάλι όχι.

Αποσυνδεδεμένος μαμαλευτερακι

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 2
  • τα χέρια τον παιδιών μου
« Απάντηση #18 στις: 12 Ιαν 2012, 15:31 »
Υπάρχει η δυνατότητα να δανειστές καλαθουνα; Δεν έχει κανείς γνωστός; Αν δεν σε βολέψει είναι κρίμα. ΠΑΣΚΕ που η κούνια είναι απαραίτητη η καλαθουνα πάλι όχι.
συμφωνω πεταμενα λεφτα η καλαθουνα
https://www.foreverliving.com/marketing/Home.do

Ανεξάρτητος Συνεργάτης της Forever Living Products ...

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #19 στις: 16 Ιαν 2012, 18:51 »
κοριτσια οκ οκ με πεισατε Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!μπισκοτακι τι τελειο σαιτ ειναι αυτο τι ωραια κρεβατακια εχει κ πολυ φθηνα!!!!ολα τα καλα ειναι προσ τα κατω εδω βορεια ελλαδα εχουμε λιγα πραγματα λιγεσ επιλογεσ αλλα πολυ καλο που κανει παραδοση σε ολη την ελλαδα !!!!!οι τιμεσ ειναι πολυ καλεσ κ ναι ετσι συμφερει να παρουμε κραβατι κατευθειαν τα χρωματα ομωσ που χρησιμοποιουν ειναι οικολογικα εισαι ευχαριστημενη γενικωσ με τα κρεβατακια?σε οποιον κ να πω για την καλαθουνα δεν μου εχουν πει κ τα καλυτερα κ το οτι ειναι πεταμενα λεφτα για 2 μηνεσ μονο!!!!ετσι θα αρχισω να ψαχνω θα ριξω μια ματια κ απο το σαιτ κ θα δω αναλογα δυστυχωσ δεν εχω κανεναν που μπορει να μου δανεισει η συνυφαδα μου τα εδωσε ολα πριν ενα χρονο σε φτωχεσ οικογενειεσ η αδερφη μου θα μου παρει κ θα μου δωσει οτι μπορει αλλα καλαθουνα δεν εχει κανενασ οποτε θα ειμαι στο ψαξιμο!!!ευχαριστω πολυ κοριτσια για τισ συμβουλεσ σιγουρα ειναο πολυτιμεσ κ ευπροσδεκτεσ λογω τησ εμπειριασ σασ!!!! :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo:μπισκοτακι  :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: για το σαιτ  :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #20 στις: 16 Ιαν 2012, 21:40 »
Όλες έχουμε πάρει πράγματα που δεν χρησιμοποιήσαμε πολύ και πιστεύω τώρα  πας κατευθείαν για τα απαραίτητα. Τα έξοδα αυξάνονται πολυ. Χρειάζονται πάνες και πολλα αλλα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #21 στις: 16 Ιαν 2012, 22:01 »
χαρά, όπως είπε η ειρήνη κι εγώ αρκέστηκα στα απαραίτητα... Ούτε πορτ μπεμπέ, ούτε καλαθούνες... Κατευθείαν στο κρεβάτι του τον έβαλα! Από την πρώτη στιγμή... Δίπλα του κοιμομουν εγώ σε ένα ντιβάνι που έχουμε, για να σηκώνομαι και να τον θηλάζω και να τον προσέχω... Τώρα έχω "μετακομίσει" κι εγώ στην κρεβατοκάμαρά μας. Αλλά εκέινος κοιμάται μονο στο κρεβατάκι του.

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #22 στις: 28 Ιαν 2012, 00:11 »
Εγώ πάλι έχω να πω ότι την καλαθούνα την ευχαριστηθήκαμε και την χρησιμοποιήσαμε μέχρι που ο Νίκος εξείχε από παντού και φυσικά όταν πια βγήκε από εκεί....η καλαθούνα πήγε και στα σκουπίδια..Από νεογέννητο μέχρι τουλάχιστον τεσσάρων μηνών εκεί κοιμόταν, εκεί καθόταν...και με τα ροδάκια από κάτω κάναμε τα πάντα μαζί...Μαγείρευα στη κουζίνα μαζί και ο μπέμπης να με κοιτάει;;Σιδέρωνα δίπλα και ο Νίκος...δεν ξέρω αν ήταν καλό ή κακό, ωστόσο με έκανε εμένα σαν πρώτη φορά μαμά να αισθάνομαι καλύτερα και πιο ασφαλής. Έτσι ο μικρός έμαθε με κόσμο και έμαθε να κοιμάται και με την φασαρία του σπιτιού το οποίο το θεώρησα καλό....για τον καθένα λοιπόν είναι καθαρά υποκειμενικό το τι θα του φανεί χρήσιμο και τι όχι...Εμεις πχ αυτό που δεν χρησιμοποιήσαμε καθόλου και θεώρησα τζάμπα τα λεφτά ειναι το πάρκο...βρε δεν κάθησε ούτε μισή ώρα μέσα..δεν το ήθελε , δεν το ήθελε...σε άλλες περιπτώσεις πάλι ακούω για παιδάκια που κάθονται ώρες ολόκληρες εκεί , παίζουν,κοιμούνται..οπότε.....δεν υπάρχει κανένα στάνταρ με τα μικρά μας ζουζουνάκια.....

Αποσυνδεδεμένος maria19772011

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #23 στις: 06 Φεβ 2012, 21:13 »
Και εγώ κορίτσια καλαθούνα σκέφτομαι να πάρω, γιατί θα κοιμάται μαζί μου το μωρό μέχρι να μεγαλώσει λίγο να το πάω στην κουνίτσα του. ¶λλωστε, μεγάλος ο θεός, θα κάνω κι ένα παιδάκι ακόμη μετά και θα το χρησιμοποιήσω.  και μετά τα πραγματάκια θα τα χαρίσω σε άλλη μανούλα να τα χρησιμοποιήσει και δεν αισθάνομαι ότι θα πάνε χαμένα.