Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ!!!  (Αναγνώστηκε 13268 φορές)

Αποσυνδεδεμένος marianna32

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 4
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί μετά την 2η ατυχή εγκυμοσύνη μου κάναμε εξετάσεις στο δείγμα από την απόξεση σε ειδικό ανοσολόγο για θρομβοφιλία και αντιπατρικά αντισώματα. Βγήκαν καλές οι εξετάσεις, δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αλλά μέχρι να βγουν οι εξετάσεις το ψάξαμε πολύ με τον άνδρα μου και βρήκαμε ότι τα αντιπατρικά αντισώματα δεν τα δέχεται κανένας γιατρός στην Αμερική και στην Ευρωπή τα δέχονται ΚΥΡΙΩΣ μόνο κάποιοι Έλληνες γιατροί!!! Τα έχουν απορρίψει εδώ και χρόνια οι επιστήμονες ως αιτία αποβολής!!!!Πήραμε τηλέφωνο στην Αθήνα σε ειδικό γιατρό, πολύ γνωστό, τον οποίο αργότερα επισκεφθήκαμε και μας είπε πάνω στην κουβέντα, μεταξύ άλλων, ότι τα αντιπατρικά δεν τα δέχεται σε καμία περίπτωση ως αιτία αποβολής ούτε φυσικά και τα εμβόλια που γίνονται γι αυτό το σκοπό. Μάλιστα πέταξε τις εξετάσεις με απαξίωση στο γραφείο του και μας είπε ότι τζάμπα κάναμε την εξέταση για τα αντιπατρικά!!! Και πολλά κέντρα εξωσωματικής δεν τα δέχονται!!!!
Μάλιστα αν ψάξετε θα δείτε και τους λόγους που έχουν απορρίψει αυτά τα εμβόλια!!! Δεν είναι σκόπιμο να αναφέρω τους λόγους εδώ μιας και δεν είμαι ειδικός!!! ΠΑΝΤΩΣ, ΨΑΞΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!! ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ!!! Ψάξτε για ειδικούς γιατρούς και μη μένετε μόσο σε μία γνώμη!!! Να διαβάσετε γιατί τα έχουν απορρρίψει  στις ΗΠΑ και  στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης!!!!!!!! Ελπίζω να βοήθησα γιατί έχω διαβάσει για πολλές κοπέλες που τα κάνουν ύστερα από υπόδειξη του γυναικολόγου τους!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ!!!
« Απάντηση #1 στις: 18 Φεβ 2012, 13:44 »
μαριαννα μου το ειχα ανοιξει αυτο  το θεμα γιατι τα εκανα κ εγω για τα αντιπατρικα μου βγηκε 15% κ μονο ενασ γιατροσ μου ελεγε να κανω ενεσεισ βεβαια επειδη το εψαξα πολυ κ στο ιντερνετ κ απο γιατρουσ κατελειξα στο συμπερασμα οτι οτι κ αν κανουμε θελει ψαξιμο κ φυσικα δεν εκανα τιποτα κ οπωσ   βλεπεισ απο το τικερακι μου ειμαι  εγκυοσ χωρισ αυτα τα εμβολια!!!!ζωντανο παραδειγμα εγω λοιπον εγω κ καλα κανεισ που το ψαχνεισ τοσο γιατι για το χρημα εχει χαθει η ανθρωπια!!!!οποτε καλα επισημενεισ ΨΑΞΙΜΟ Κ ΚΑΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #2 στις: 18 Φεβ 2012, 15:04 »
Το ίδιο πρόβλημα είχε και μια πολύ καλή μου φίλη. ¶ρχισε να το ψάχνει μετά την δεύτερη αποβολή της, γιατί ο γιατρός της είχε πει στην πρώτη "σιγά, με μία αποβολή θα αρχίσεις τις εξετάσεις; Να χάσεις 3-4 μωρά να το καταλάβω"!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕσπά, η κοπέλα άρχισε τις εξετάσεις και βρήκαν αντιπατρικά σώματα. Έκανε το εμβόλιο και έκανε ένα υπέροχο αγοράκι που σήμερα είναι 8 ετών. Και μετά από 3 χρόνια έμεινε έγκυος χωρις καμία άλλη παρέμβαση στο δεύτερο παιδάκι της το οποίο επίσης είναι υγιέστατο! Συμφωνώ: ψάξτε το και ενημερωθείτε. Εύχομαι σε όλες όσες ποθούν ένα μωράκι, να το έχουν σύντομα στην αγκαλίτσα τους...  :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 18 Φεβ 2012, 18:26 »
Μαριάνα δεν έχω άποψη για το θέμα. Ομως θα ήθελα να μου στείλεις ενδιαφέρουσες σελίδες που βρήκες ώστε να το βάλω κάποια στιγμή στο φόρουμ προς ενημέρωση.
Προφανώς δεν είναι και τόσο σημαντικά όσο λένε κάποιοι ε;

Πάνω από όλα χαίρομαι πολύ που το ψάχνετε  ότι κι αν αντιμετωπίζετε. Η γνώση είναι δύναμη και όσο πιο πολύ έχουμε τόσο λιγότερο εξαρτημένοι είμαστε από αυθεντίες! ;) :) :) :) :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

• **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #4 στις: 18 Φεβ 2012, 19:09 »
Μαριάνα δεν έχω άποψη για το θέμα. Ομως θα ήθελα να μου στείλεις ενδιαφέρουσες σελίδες που βρήκες ώστε να το βάλω κάποια στιγμή στο φόρουμ προς ενημέρωση.
Προφανώς δεν είναι και τόσο σημαντικά όσο λένε κάποιοι ε;

Πάνω από όλα χαίρομαι πολύ που το ψάχνετε  ότι κι αν αντιμετωπίζετε. Η γνώση είναι δύναμη και όσο πιο πολύ έχουμε τόσο λιγότερο εξαρτημένοι είμαστε από αυθεντίες! ;) :) :) :) :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo:

Τελικά γύρισα νωρίς από το εξοχικό Admin V. Ευτυχώς είναι στη θέση του.
Στο θέμα μας τώρα... Θα ψάξω για τις ιστοσελίδες κάποια στιγμή. Είναι αρκετές απ' ό, τι θυμάμαι. Ο άντρας μου, κυρίως, έκανε το ψάξιμο. Έχει γίνει εξπέρ. Μάλιστα είχαμε πάρει τηλ. και σε ένα πολύ γνωστό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι, που ακόμη δεν είχαμε επισκεφτεί και μας μίλησε ο ένας από τους υπεύθυνους γιατρούς τηλεφωνικά γι αυτό χωρίς να μας γνωρίζει!!!!!!!!!!! Πολύ καλός!!!!! Τα ίδια βέβαια μας είπε πολύ αργότερα και από κοντά αν και εμείς δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα τελικά σύμφωνα με τις εξετάσεις μας. Θα μπορούσα να αναφέρω κάποιες από τις παρενέργειες που διάβασα από τα εμβόλια αλλά δε θα ήθελα γιατί καλύτερα αυτά να λέγονται από ειδικούς προς αποφυγή παρεξηγήσεων και παρανοήσεων!!!!
Αυτά!!!! ΦΙΛΙΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 18 Φεβ 2012, 20:27 »
Eγώ θα ήθελα απλώς να ψάξω, να διαβάσω και ύστερα να παραθέσω τις πιο αξιολογες πηγές αυτούσιες ή και μεταφρασμένες προς ενημέρωση. Μετά ας κρίνει ο καθενας μαζί με το γιατρό του τι θα πράξει.
Εγώ δεν είμαι γιατρός έτσι κι αλλιώς , είμαι χημικός. Απλώς μου αρεσει το ψάξιμο και το να έχουμε μια πιο ολοκληρωμενη (κι όχι μονοπλευρη) πληροφόρηση για όλα. Επειτα κρίνει ο καθένας που διαβάζει τι θα κάνει. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 05 Απρ 2012, 18:45 »
Παραθέτω αυτό το άρθρο καταρχήν στο οποίο γιατρός αναλύει με γνώσεις και επιχειρήματα τα περί "αντιπατρικών εμβολίων".
Αντιπατρικά εμβόλια. Τι είναι και αν χρειάζονται.
Κάθε άλλη πηγή που τάσεται υπερ ή κατά των "εμβολίων" αυτών δεκτή για να ενημερώνεται σωστά ο κόσμος. :euxaristo: :euxaristo:
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Απρ 2012, 08:28 Aπό admin V »

• **
  • Ωραία τα λες! 4
« Απάντηση #7 στις: 05 Απρ 2012, 20:52 »
Παραθέτω αυτό το άρθρο καταρχήν στο οποίο γιατρός αναλύει με γνώσεις και επιχειρήματα τα περί "αντιπατρικών εμβολίων".
Κάθε άλλη πηγή που τάσεται υπερ ή κατά των "εμβολίων" αυτών δεκτή για να ενημερώνεται σωστά ο κόσμος. :euxaristo: :euxaristo:

Admin V, άνοιξα το θέμα μόλις είδα ότι ανάρτησες κάτι καινούργιο αλλά δεν βλέπω το άρθρο :;:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #8 στις: 06 Απρ 2012, 08:28 »
Το διορθωσα σήμερα. Τώρα φαίνεται κανονικά. Αν έχετε πρόβλημα να το δείτε πειτε μου. :euxaristo: :euxaristo: