Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: εγκυμοσύνη με περίοδο  (Αναγνώστηκε 13911 φορές)

Αποσυνδεδεμένος marina p

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
εγκυμοσύνη με περίοδο
« στις: 12 Μαρ 2012, 00:52 »
Καλησπέρα είμαι καινούρια στο forum και θέλω να γίνω μανούλα. ..θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχεί  περίπτωσή τους πρώτους μήνες τισ εγκυμοσύνης να υπάρχεί περίοδος.κανονική ροη αίματοσ κ αιπονους περιόδου.

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: εγκυμοσύνη με περίοδο
« Απάντηση #1 στις: 12 Μαρ 2012, 09:39 »
Καλημέρα και καλώς ήρθες.
Ναι υπάρχει περίπτωση τους πρώτους μήνες να έρχεται η περίοδος αλλά να είσαι έγκυος. Είναι σπάνιο αλλά δεν αποκλείεται να συμβεί κι αυτό. Με ένα τεστ όμως θα δεις αν είσαι εγκυος γιατί θα ανιχνεύσει την ορμονη της εγκυμοσύνης.
Λογικα όμως η περίοδος δε θα είναι ακριβώς η ίδια όπως πριν. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι συμβαίνει κάτι τετοιο;

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος marina p

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #2 στις: 12 Μαρ 2012, 11:07 »
Καλημέρα admin v ,έχω μια υποψία διότι είχαμε επαφή με τον άντρα μου σε γόνιμες ήμέρες .έπειτα από μια εβδομάδα είχα καφε εκκρισεισ πόνους περιόδου και ενοχλησεισ στισ θηλες. .παρολα αυτά η περίοδος μου ήρθε την ημερομηνία που περίμενα .είχα κανονική ροη και πόνους περιόδου όπως έχω πάντα .σήμερα βρίσκομαι στην δωδέκατη μέρα του κύκλου και συνεχίζει η ενόχλησή στις θηλες μαζί με ορισμένο στήθος και τάση για εμετό. Επισησ παρατήρησα οτι είναί εξογκωμένη η κοιλία  μου στο υψος τησ μ μήτρασ , πάνω από την ηβικη περιοχη.μου φαίνονται περιεργα ολα αυτά. .

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 12 Μαρ 2012, 11:36 »
Ναι η αλήθεια είναι ότι φαίνονται λίγο παραξενα όλα αυτά. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης. Εαν έμεινες έγκυος στον προηγούμενο κύκλο τότε σίγουρα θα δείξει το τεστ μετά από τοσες μέρες. ;)

(από ότι βλεπω μια χαρά απαντάς και το χρησιμοποιείς το φόρουμ). Σε τι έχεις απορία για να σε βοηθήσω;
Καθε φορά που μπαινεις θα πατας επανω στο "αδιαβαστα" για να διαβάζεις ότι γραφεται ενώ λείπεις. ;) :wlc: :wlc: :wlc:
Αλλο προβλημα; ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 12 Μαρ 2012, 11:42 Aπό admin V »

Αποσυνδεδεμένος marina p

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #4 στις: 12 Μαρ 2012, 12:14 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου .θα πάω αυριο για χοριακη..ελπίζω να ειναι μεγάλη η τιμή της.εσύ τι πιστεύεισ έχω ελπίδες ;

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 12 Μαρ 2012, 14:02 »
 Από τη στιγμή που προσπάθησες χωρίς  προφύλαξη έχεις ελπίδες.
Περίμενε όμως αρνητικό γιατί πιο πιθανό  ειναι αυτό. Και στο λέω γιατί πολλές φορές έχει τύχει σε μένα και σε άλλες γυναίκες να "δημιουργούν" συμπτώματα και να τα "βλεπουν" εκεί που δεν υπαρχουν γιατί απλά επιθυμούσαν πολυ ένα μωρό.

Μακάρι αύριο να έχεις το αποτελεσμα που εσύ επιθυμείς! Θα ήθελα να μάθω νεα σου. :) :)

Αποσυνδεδεμένος lizakid

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 15 Μαρ 2012, 20:27 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 10 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ 28-35 ΗΜΕΡΕΣ.ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ , ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 27 ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΗΤΑΝ 33 ΗΜΕΡΕΣ.ΕΠΑΦΕΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 9 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 31-01-2012 ΚΑΙ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΤΙΣ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΕΚΑΝΑ Β ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ , ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ , ΖΑΛΑΔΕΣ κ.τ.λ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ 1 (ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ)! Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ , ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΡΟΗ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ , ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ , ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 2 ΜΕΡΕΣ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΜΙΚΡΟΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ , ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΨΙΛΑ (ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ) ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΠΟΝΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΟΝΩ ΑΠΟ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ!ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;;;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #7 στις: 15 Μαρ 2012, 20:35 »
 :wlc:
Λες ότι στις 31/1 σου ήρθε περίοδος και έκανες χοριάκή στις 29 ιανουαρίου;;; Μήπως θες να πεις 29 φεβρουαριου;; Αλλά και πάλι έκανες χοριακή χωρίς να έχεις καθυστέρηση;; Τελικά πότε ήταν η τελευτάια φορά που είχες περίοδο;; Ξέμπλεξέ τα μας λίγο...

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος lizakid

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 15 Μαρ 2012, 20:48 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 31-01-2012 ΑΛΛΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 29-01-2012 ΑΠΟ ΛΑΧΤΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #9 στις: 15 Μαρ 2012, 20:53 »
δηλ. Είχες περίοδο στις 27 δεκεμβρίου, στις 29 ιανουαρίου έκανες χοριακή, στις 31 ιανουαρίου σου ξανάρθε περίοδος και από τότε δεν σου έχει ξανάρθει;; Γιατί δεν παίρνεις τεστ ή, ακόμα καλύτερα, κάνε μια χοριακή... Γιατί;

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #10 στις: 15 Μαρ 2012, 20:57 »
εσύ θα ξέρεις καλύτερα αν υπαρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. είχατε τακτικές επαφές; Γνωρίζες περίπου πότε έχεις ωορρηξία; Ειδάλλως, με τόσες μέρες καθυστέρησ, αν δεν "παίζει" εγκυμοσύνη, θα ήταν καλό να σε έβλεπε ο γιατρός σου. Μπορεί να συμβαίνει κάτι αλλο και να πρέπει να το κοιτάξεις. Σου εύχομαι το καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος lizakid

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #11 στις: 15 Μαρ 2012, 20:57 »
ΑΠΛΑ ΠΡΟΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ , ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ.....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΛΗΘΕΙΣ.ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;;;;;

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #12 στις: 15 Μαρ 2012, 21:02 »
η χοριακή όντως δίνει 100% το αποτέλεσμα γιατί είναι εξέταση αίματος. Ό,τι υπάρχει στο αίμα, φαίνεται με την εξέταση. Αν είσαι εγκυος δε θα είσαι με την περίοδο του Δεκεμβρίου, αφού έκανες τον ιανουάριο χοριακή και ήταν αρνητική. Αυτό δεν αμφισβητείται. Αν είσαι έγκυος, θα έμεινες μετά την περίοδο του ιανουαρίου. Καταλαβαίνεις τί θέλω να πω;; Το "πακετο" είναι: περίοδος-ωορρηξία-γονιμοποίηση-καθυστέρηση-τεστ.

Αποσυνδεδεμένος lizakid

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 15 Μαρ 2012, 21:06 »
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΘΑΡΑ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ!!!!!

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #14 στις: 15 Μαρ 2012, 21:11 »
Κανε τεστ ή χοριακή. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα...Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και σου ευχομαι να είναι όλα όπως τα επιθυμείς. Περιμένουμε την εξέλιξη...