Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ  (Αναγνώστηκε 14104 φορές)

Αποσυνδεδεμένος nikoleta_bel

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ!!!ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ!!!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ;

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
« Απάντηση #1 στις: 30 Μαρ 2012, 17:17 »
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Προσωπικά δεν έχω περάσει βιοχημική κύηση,όμως απο τη στιγμή που δε χρειαστηκες απόξεση ισχύει ότι θα ίσχυε κανονικά. Εαν προσπαθείς καλλιστα μπορείς να μείνεις έγκυος και τον επομενο μήνα. Είναι άσχετο το τι συνέβη τον προηγουμενο μήνα με το πότε θα ξαναμείνεις έγκυος. Οσο εύκολα έπιασες πριν ,πιθανότατα το ίδιο εύκολα θα ξαναπιασεις αν προσπαθήσεις ξανά. Μην αγώνεσαι. Ευτυχως δεν ταλαιπωρήθηκες με γιατρους και επεμβάσεις. :) :)

Ρίξε μια ματιά στους κανόνες γιατί δεν επιτρεπονται τα κεφαλαία. :wlc: :wlc: :wlc: :wlc: :wlc: :wlc:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 30 Μαρ 2012, 19:28 »
Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση!!!έχω διαβάσει τόσα και δε ξέρω τι να πιστέψω!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 30 Μαρ 2012, 20:13 »
Ποικίλλει πολύ αυτό το θέμα. Σίγουρα όμως τα υγρά υπάρχουν τις μέρες που είσαι γόνιμη. Γονιμη δεν έισαι μόνο 1 μέρα. Δυνητικά είσαι περισσότερες μέρες γιατί το σπέρμα όταν έχει καλή ποσότητα και ποιότητα μπορεί να ζήσει μέχρι και 5 μέρες μέσα σου. Στο λογισμικό που σουλέω σου δείχνει και με διαβάθμιση ποιες ειναι οι γονιμες. Εαν συνδυάσεις το λογισμικό , τα υγρά και τη θερμοκρασία ή σημάδια όπως πονος και τσιμπηματα βρίσκεις ακριβώς τη γονιμη και ίσως καταλαβεις ακομη και την ώρα της ωορηξίας. :) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #4 στις: 03 Απρ 2012, 13:45 »
νικολετα εχω περασει βιοχημικη κυηση χωροιμογενηισ αποξεση κ τωρα ειμαι ετοιμογενη η βιοχημικη ηταν φεβρουαριο του 2011 κ εμεινα εγκυοσ τον ιουλιο ο κυκλοσ συνεχιζετε κανονικα απο την στιγμη που δεν εγινε αποξεση αλλα ισωσ εχεισ διαφορα κανα δυο  μερεσ διαφορα!!!ολα θα ερθουν μην στεναχωριεσαι!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 03 Απρ 2012, 16:52 »
δηλαδη και τον επομενο μηνα υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης???σε ευχαριστω πολυ!!!!σου ευχομαι με ενα πονο να δεχτεις το μωρακι σου!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #6 στις: 04 Απρ 2012, 10:40 »
φυσικα κ υπαρχει απο την στιγμη που δεν εγινε αποξεση αλλα πρεπει να εντωπυσεισ τισ γονιμεσ μερεσ σου αν θα εχεισ αποκλεισει με τον κυκλο σου!!!!αν θεσ την δικια μου αποψη ασε να περασει ενασ κυκλοσ κ μετα ξαναπροσπαθησε ο οργανισμοσ θυμαται κ καλο θα ηταν να αφησεισ εναν κυκλο να περασει κ μετα βουρ στο ψητο!!!!! ;D ;D ;D ;D ολα θα πανε καλα μην ανησυχεισ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #7 στις: 04 Απρ 2012, 10:53 »
φυσικα κ υπαρχει απο την στιγμη που δεν εγινε αποξεση αλλα πρεπει να εντωπυσεισ τισ γονιμεσ μερεσ σου αν θα εχεισ αποκλεισει με τον κυκλο σου!!!!αν θεσ την δικια μου αποψη ασε να περασει ενασ κυκλοσ κ μετα ξαναπροσπαθησε ο οργανισμοσ θυμαται κ καλο θα ηταν να αφησεισ εναν κυκλο να περασει κ μετα βουρ στο ψητο!!!!! ;D ;D ;D ;D ολα θα πανε καλα μην ανησυχεισ!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος andreans

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 25 Φεβ 2013, 22:14 »
Κορίτσια καλησπέρα μιας και είμαι καινούργια στο forum.  Εδώ και 5 χρονια εγώ και ο σύζυγος μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι. Μου εμφανίστηκε μια κύστη πέρυσι τον αύγουστο όπου άρχισε να μεγαλώνει ραγδαία. τον δεκέμβριο ο γιατρός μου μου είπε να μην κάνουμε ελευθερα μέχρι να αφαιρέσουμε την κύστη. Τις γιορτές όμως είχαμε επέτειο, ήπιαμε λίγο παραπάνω και τον ιανουάριο μετά από test εγκυμοσύνης μαθαίνω ότι είμαι έγκυος. Μέσα σε τέσσερις μέρες πέρασα βιοχημική εγκυμοσύνη και δυστυχώς το έμβρυο δεν κρατήθηκε στην μήτρα. σήμερα, ακριβώς ένα μηνα μετά την αποβολή (χωρίς απόξυση) είδα αίμα το πρωί. το μεσημέρι έγινε καφέ και εδώ και 2 ώρες έχεις σταματήσει. γνωρίζετε τι μπορεί να είναι? σας ευχαριστώ πολύ και αυχομαι να μπορέσει κάποια από σας να με βοηθήσει.  :euxaristo:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 26 Φεβ 2013, 10:49 »
Καλημερα.
Εγω γνωριζω ότι πολυ συχνά το αιμα ξαφνικά  μεσα στον κυκλο οφειλεται σε μια ξαφνική κύστη που μπορει να σχηματιστει από το πουθενά και μπορει να ειναι ίσως και χιλιοαστά. Μου εχει τυχει και προσωπικα αυτο.  Παρολα αυτα οπως και να εχει το πραγμα επιβαλλεται η επισκεψη στο γυναικολογο , πολυ περισσοτερο  όταν θελεις να προσπαθησεις για παιδί.
Α και κατι αλλο. Στο μηνα από την αποβολή ειχες περιοδο; Γιατι αν δεν ειχες πολυ απλα μπορει να μπήκες σε φαση να αδιαθετήσεις. Προσπαθησατε για παιδί αυτον τον μήνα;
Αν το κανατε τοτε πες μας και πόσων ημερων ήταν ο κυκλος σου μεχρι την αποβολή.
Αν προσπαθησατε για μωρό τότε μπορει οτιδήποτε από αυτα να ειναι... Πες μας ομως ποσων ημερων ήταν ο κυκλος σου.

Καλως μας ήρθες!
Εγω ειμαι μια εκ των διαχειριστων κι εχω ενα γιο 9 ετων και μια κορη 7 ετων. Ελπιζω να τα ξαναπουμε. :w2 :w2 :w2 :w2